Emr Car Rental ile Malatya Levent Vadisine Gidiyoruz

Bugün Malatya’nın bir diğer doğal güzelliği olan Levent Vadisini ziyaret ediyor olacağız. Fakat başlamadan hemen önce şunu belirtelim ki Malatya Levent Vadisi baştan sona kadar tek seferde gezebileceğinizden çok daha uzundur. Vadi tam tamına 28 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Vadide fizyolojik olarak değerli sayılan çok sayıda kaya ve mağara türü oluşumlar bulunmaktadır.

Eğer Levent Vadisini fizyolojik açıdan değerli sayılan bu tür kayaları ve mağaraları görebilmek için ziyaret ettiyseniz bunun için takip edebileceğiniz belirli bir rota bulunuyor. Fizyolojik açıdan değer arz eden bu tür oluşumların yer aldığı köyler arasında Taşköy, Kozalak Köyü ve Küçükkürne köyleri yer almaktadır. Bu köyleri ziyaret ederek söz konusu oluşumlara şahit olabilirsiniz.

Vadide görülmesi gereken değerli fizyolojik oluşumların yanı sıra Malatya Belediyesi ve Valiliğinin ortaklaşa olarak yaptırmış olduğu seyir terası da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Tamamen camekan olarak inşa edilen bu seyir terasından Levent Vadisi’nin tamamını çayınızı yudumlarken seyredebilirsiniz. Bununla birlikte seyir terasına çıkarken bineceğiniz teleferikte de bu muhteşem vadiyi gözlemleme imkanına sahip olacaksınız.

Levent Vadisi’nde Gerçekleştirebileceğiniz Aktiviteler


Birçok gezgin ve sporcu Levent Vadisini doğa yürüyüşleri gerçekleştirmek için harika bir yer olarak görmektedir. Bununla birlikte vadi içerisinde hiking sporuna yönelik birçok aktivite de gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Malatya Valiliği son dönemlerde Levent Vadisinde farklı türde doğa sporlarının da gerçekleştirilmesi için çalışmalarda bulunmaktadır. Levent Vadisi’ni kış aylarında ziyaret etmek isteyenlerin vadiyi gezmekte zorlanabileceklerini de hatırlatalım. Çünkü vadi kış aylarında tamamen bembeyaz bir örtüyle kaplanmakta. Fakat bu manzarayı çay ve kahve eşliğinde seyir terasından seyretmek isteyenler için elbette bulunmaz bir fırsat olacaktır. Levent Vadisine giriş için hiçbir ücret ödenmediğini de yeri gelmişken belirtelim. Haydi şimdi de bu eşsiz doğal oluşumlara sahip vadiye nasıl gidilebileceğini de açıklayarak yazımıza devam edelim.

Levent Vadisine Nasıl Gidilir?


Levent Vadisine gidecek olanlar için öncelikle bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Vadiye özel aracınızla gitmek istiyor fakat aracınızı park edecek bir yer bulup bulamayacağınızdan tereddüt ediyorsanız Levent Vadisi terasında bir otopark da bulunuyor. Öyleyse bu doğal fizyolojik oluşuma bizzat kendi gözlerinizle şahit olabilmek için aracınıza atlayın ve bizimle yola çıkın. Eğer bir özel araca sahip değilseniz sizleri Emr Car Rental Malatya şubemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Özel aracınızla birlikte tüm hazırlıklarınız da tamamsa artık yola çıkabiliriz.

Vadi tam olarak Malatya-Kayseri karayolu güzergahında bulunmaktadır. Özel aracınızla Levent Vadisine gitmek için tek yapmanız gereken şey Malatya-Kayseri karayolunu takip etmek ve Levent Köyü tabelasını görür görmez bu yola sapmak olacaktır. Aracınızla bu yola saptıktan sadece 10 dakika sonra Levent Vadisine varmış olacaksınız.

Levent Vadisine ulaşım sadece özel araçlarla da sağlanmıyor. Bunun yerine Malatya şehir merkezinden her saat başında Levent Köyü’ne sefer düzenleyen minibüslerden birisine de binebilirsiniz. Levent Köyü’nde indiğiniz zaman ise vadiye çıkmak için kısa bir doğa yürüyüşü gerçekleştirmeniz gerekecektir. Emr Car Rental keyifli seyahatler diler.


WhatsApp Viber call