Pandemi Dönemi Araç Kiralamak Ne Kadar Güvenli

Pandemi Dönemi ve Araç Kiralamak

COVID-19 salgını 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren Çin'in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan'da başlayarak tüm dünyaya yayılarak insan hayatını her alanda etkilemiştir.Bu sebeple insanların evlerine kapanmaları ve yapılacak önemli işleri için evlerinden dışarı çıkma konusunda titizlik göstermeleri hiç  şaşırtıcı değil. Ancak, acil konular için dışarı çıkmanız gerekiyorsa farklı alternatifler düşünülmelidir.

Yeni normale alışma kavramı hayatımıza uyum sağlamış olsa da  her dışarı çıkıldığında yüz maskesi takıp eller düzenli olarak dezenfekte edilirken, etrafımızdakilerin kişisel önlemlere uyduğunu bilmek zor olmaktadır. İstanbulluların hepsi olmasa dahi  çoğu şehri dolaşabilmek için toplu taşıma araçlarını kullandığından, bu salgın sırasında toplu  taşıtları kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Sosyal mesafe kuralınave alınması gereken önlemlere dikkat etmeyen kişilerle aynı havayı paylaşmanız sizi COVID-19 gibi hava kaynaklı parçacıklardan bulaşa maruz kalma riskinizi artırmaktadır.

Bu şartlar altında araba kiralamak uygun bir çözüm gibi görünüyor. Ancak bu riskli ve zor zamanlarda araba kiralamanın sağlığınız için güvenli olup olmadığını da merak ediyor olabilirsiniz. Araç kiralama da enfekte olma olasılığı nedir? Kiralama ücretine değer mi? 

Bu salgın döneminde araba kiralama ve hijyen konusunda bilinmesi gereken birkaç nokta;

Araç kiralamak güvenli mi?

Müşterilerin güvenliğini sağlamak için araç kiralama firmalarının neler yaptığına araştırmalısınız. Böylelikle kısa süreli yada uzun dönem araç kiralama sürecinizi gönül rahatlığı ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Aracınızın bulunmadığı ve acil işlerinizin yada seyahatlerinizin olduğu durumlarda araç kiralayabilirsiniz. Emrcarrental olarak tüm araçlarımızın hijyen durumuna titizlikle önem göstermekteyiz. Önce, güvenliğinizi sağlamak için her gelişmeyi takip ediyor firmamızın uyguladığı bazı protokolleri paylaşıyoruz;

Detaylı  temizlik programı

Müşterilerimize araç kiralama işleminin temiz ve hijyenik olduğu konusunda güvence vermek için şirketimiz , kiralanan araçların hepsine özellikle yoğun temas noktalarına yoğunlaşarak kapsamlı bir temizlik prosedürü uygulamaktadır.

İşlemimiz araçların içini ve dışını önerilen bir dezenfektanla temizlenir ; kapılar, kapı cepleri, , direksiyon, aksesuarlar, bardak tutucular, , gösterge paneli, bölmeler ve tabiki koltuklar.

temizleme işlemi konusunda hala temkinli davranıyor iseniz, kiraladığınız arabanın yüksek temas kısımlarını sterilize etmek için ekstra dezenfekte eden malzemeler kullanabilirsiniz.  Böylelikle kiraladığınız aracınızda planlarınıza güvende kalarak devam edebilirsiniz.

Temassız dönem

Temassız teknolojinin doğmasıyla beraber, araç kiralama şirketleri de çalışanları ve müşterileri arasında COVID-19 bulaş riskini minumuma  indirmek için temassız yöntemlere yönelmektedir. Gün içinde şirketimiz, personellerimizden birini arabanın anahtarını size teslim etmesi ve araç kiraladığınız taktirde size tüm bilgileri aktarmak için görevlendirilicektir. Tabiki sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak. Sıfır temas isteyen müşteriler için ; Araç kiralama ihtiyaçlarınızla ilgilenmesi şirketimizle telefon ya da e-posta yoluyla kiralamak istediğiniz aracın prosedürü ve tüm teslim alma süreci hakkında bildirimler alabilirsiniz. Bu şekilde, araç kiralama sürecini endişe duymadan güvenle tamamlayabilirsiniz.

Emrcarrental olarak bu küresel salgın döneminde araç kiralama ile ilgili aklınıza takılan her konu ve detay için 0850 850 17 24 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

                                                                 
WhatsApp Viber call